Havuz Robotu Kullanmanın Avantajları

Havuz Robotu: Havuzun dışarıdan gelen yabancı maddeler ve diğer tortulardan temizlenmesi işine HAVUZ DİP TEMİZLİĞİ denir. Bu işlem HAVUZ SÜPÜRGESİ olarak da isimlendirilir. Havuzun dip temizliği bakteri ve yosun oluşumu açısından çok önemlidir. Bu işlem havuzdaki parlaklık ve şeffaflığı sağlamanın yanı sıra Havuz Dezenfeksiyonu için çok önemlidir. Havuz temizliğini manuel olarak filtrasyon sistemine bağlayarak yapabileceğiniz gibi, tam otomatik Havuz Robotu ile zahmetsiz ve ekonomik bir şekilde havuzunuzu temiz tutabilirsiniz.

1.MANUEL HAVUZ SÜPÜRGESİ:

  • Havuz sirkülasyon devresine bağlanan bir hortum ve ucundaki süpürge aparatı manuel olarak havuzda gezdirilir. Hortumdan emilen su kum filtresinde süzülerek tekrar havuza verilir.
  • Havuzdan alınan pislikler kum filtresinde kaldığından basınç yükselir. Sonrasında “backwash” yani“ters yıkama” ile filtre temizlenir. Bu işlem sonrasında havuzunuzun suyu içindeki kimyasalıyla eksilir.
  • Kum filtreleri ortalama minimum 60 – 100 mikron aralığında filtreleme yapar. Dolayısı ile yapılan temizlik esnasında 100 mikron altındaki tüm pislikler havuza geri döner.
  • Kol kuvveti ile yapılan havuz dip temizliği ortalama bir havuz için bile saatler sürebilir. Yaz sıcağında veya kış soğuğunda çokça fiziksel güç gerekir. Bu nedenle genelde dışarıdan hizmet alınır. Bu hizmet de havuz işletim giderlerini artırmaktadır.

2.OTOMATİK HAVUZ TEMİZLEME ROBOTLARI:

  • Havuz Robotları elektrik güç kaynağından (24V) enerji alarak bütün havuzu dolaşmak üzere programlanmış bir HAVUZ EKIPMANI dır.
  • Hareket paletleri sayesinde bütün havuzun dip ve duvar temizliğini pratik bir şekilde yapar.
  • Temizlik yaparken pislikleri içerisindeki filtre torbasına toplar. Pislikler filtre torbasına hapis olur, böylelikle tekrardan havuz suyuna dönemezler.
  • Havuz robotu kullanımında “ters yıkama” en az seviyede yapılır. Böylelikle kimyasal ve su kaybı minimum seviyede olur.

Markalarımız:
Smartpool Havuz Robotu
ICH Roboter Havuz Robotu
Aquabot Havuz Robotu
Kokido Şarjlı Havuz Süpürgesi

Sitemap